Verslo centras ALIA

Verslo centre ALIA, 2020 m. atvėrusiame duris Kaune prie Nemuno Santakos, susijungia išskirtinė architektūra, modernus dizainas ir gamtos harmonija. Ši vieta unikali – ji pažadina daug prisiminimų tiems, kas bent kartą vandens raketa plaukė į Nidą su vaikais, tėvais ar seneliais. Atmintyje ne vienam įsirėžęs vaizdas, kaip leisdamiesi stačia krantine link upės praeidavo pro betoninį keturių aukštų pastatą, kuriame nuo 1975 metų veikė Kauno upių laivininkystės prieplauka bei restoranas. Jaunesni kauniečiai šią vietą dažniau sieja su gera muzika ir garsių grupių koncertais, nes pastate nuo šio amžiaus pradžios iki 2016 m. buvo įsikūręs muzikinis klubas „Combo“.

Sudėtingos pastato rekonstrukcijos projekto autoriai – studijos „Nebrau“ architektai Laurynas Avyžius ir Andrius Kalinauskas. Kad interjere parodytų pastato istoriją, inovatyvūs kūrėjai kai kur atidengė senąsias konstrukcijas. Dviem aukštais pakilęs buvusios prieplaukos pastatas dabar talpina 5 400 kvadratinių metrų ploto biurams, o nuo šeštojo aukšto poilsio terasos atsiveria vaizdinga Nemuno panorama. Dominuojančios konstrukcijų medžiagos – gelžbetonis, plienas ir medis, fasadas uždengtas šešėlius sukuriančiais lamelių rėmais. Atvertas senosios betoninės konstrukcijos gabalas eksponuojamas pagrindinėje registratūros salėje. Įėjimą puošia ir metalinė dalis, kuri kartojasi ant stogo. Architektams rūpėjo išlaikyti ir paryškinti istorinio pastato savybes.

Išskirtinių dizaino sprendimų matyti ir verslo centro sanmazguose. Juose dėmesį traukia dideli tamsinti veidrodžiai ir minimalistinio stiliaus lieto akmens praustuvai, kuriuos pagamino ir sumontavo UAB „Gforma”. Architektai ilgai rinkosi medžiagą – svarstyta praustuvų stalviršius gaminti iš kvarcinio arba iš natūralaus akmens, panašaus į granitą ar marmurą, bet galiausiai laimėjo aukštųjų technologijų pagalba sukurtas akrilinis akmuo Hi-Macs. Laviano M426 spalva, tonas ir raštas paryškina modernų sienų dizainą, papildo bendrą pastato interjero koncepciją ir yra artimiausias natūraliam granitui.

Daugumoje sanmazgų sumontuoti lieto akmens praustuvai su vandens išbėgimu per vieną kraštinę. Žiūrint į ilgą dvigubą akmens masės kriauklę nematyti skylės, tik siaura juostelė vandeniui nutekėti per galinę sienelę. Nesuskaidyta plokštuma ryškiau atskleidžia dirbtinio akmens raštą. Prie sienos specialiais laikikliais pritvirtinti kabantys lieti praustuvai sukuria lengvumo įspūdį, nors iš tikrųjų lieto akmens masė sunki. Kadangi akrilinės plautuvės su stalviršiu sujungiamos be žymių, baldas atrodo vientisas. Prie jo be matomų siūlių prijungiami ir sieną nuo purslų saugantys borteliai. Lieto akmens gaminius lengva valyti, nes nelieka net mažiausių tarpų kalkėms ar nešvarumams kauptis.

Kiekviename verslo centro aukšte įrengti dušo kambariai leidžia biurų darbuotojams pasijusti tarsi namuose. Žemus lietus dušo padėklus nišose taip pat sumontavo UAB „Gforma”. Naujo dizaino, platūs ir ergonomiški dušo padėklai pagaminti iš balto akrilinio akmens DuPont Corian. Jų dydį galima pritaikyti, kad užimtų norimą plotą nišoje ir neliktų laisvos vietos prie sienos. Tokia patalpa atrodo erdvi, vientisa, neperkrauta, o svarbiausia – patogi ir praktiška, nes nereikia nuo vandens saugančių dušo kabinos durų. Lieto akmens dušo padėklų, stalviršių ir kriauklių kaina priklauso nuo asirinktos akmens masės medžiagos, gaminio dydžio ir dizaino.

Kiti projektai